Yükleniyor...
+90 212 651 81 61
/kubbangaziantep
/kubbangaziantep
Yemek Sepeti/Kübban
Menü
Yöresel Yemekler
Şiveydiz
Şiveydiz
Nohut parça et ve kemik birlikte haşlanır. Parmak şeklinde doğranan taze sarımsak taze soğan süzme yoğurt ilave edilir. Eritilmiş tereyağı ve nane ile servis edilir.
Ekşili Ufak Köfte
İnce bulgur, yağsız kıyma, parça et, kemik, nohut, sumak ekşisi ve baharatlarla yoğurulur. Köfteler et, kemik ve nohut suyunda pişirilir. Eritilmiş tereyağı ve nane ile servis edilir.
Borani
Soğan ve kıyma kavrulur. İçinde salça börülce ve su ilave edilir. Börülceler pişince içine ince doğranan pazı eklenerek pişirilir.
Firik Pilavı
Firik Pilavı
Kavrulan et ve soğanın içerisine salça ve su eklenir. Haşlanmış nohut firik ve bulgurda ilave edildikten sonra eritilmiş tereyağı ve kırmız biber ile servis edilir.
Maş Çorbası
Yeşil mercimek ve bir çok bakliyatın bir arada oluşturduğu çorbamız damak zevkinize uygun olarak pişirilerek servis edilir.
Hünkar Beğendi
Hünkar Beğendi
Tereyağında kavrulan et ve soğana salça ile su eklenerek pişirilir. Tereyağı ile un kavrulur közlenmiş patlıcan ve süt ilave edilerek pişirilir. Hazırlanan et beğendi üzerine yerleştirilerek servis edilir.
Kilis Kebabı
Patlıcanlar köfte ile sırasıyla dizilir ve köz ateşinde pişirilir. Yeşil biber, soğan, domates, ekşi ve salça sos haline getirilir. Hazırlanan sos patlıcan ve köftelerin üzerine dökülerek servis edilir.
Kuzu Tandır
Kuzu Tandır
Fırında yüzü kızartılan kuzu kol ve kaburga etleri defne yaprağı tuz ilave edilerek kendi yağında pişirilir.
Patlıcan Doğrama
Kuşbaşı et kemik ve nohut haşlanır. Parmak şeklinde doğranan patlıcan, biber sarımsak, domates ve salça eklenip birlikte pişirilir. Sumak ekşisi ilave edilir. eritilmiş tereyağı ve nane ile servis edilir.
Paket Servis
+90 212 651 81 61
Bir telefon kadar yakınınızda !
Sosyal Medya
Facebook ve Twitter hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz!
Kübban Twitter Hesabı Kübban Facebook Hesabı
E Bülten